Producenci
Kontakt

  22 793 09 59 (Pn.-Pt. 8:00 do 16:00)

        sklep@zielonomi24.pl

Sonda
Jakich produktów szukasz w naszym sklepie?

Nasiona - trawa renowacyjna.

 

Renowacyjna trawa

Trawnik — to prawdziwa wizytówka każdego ogrodu stanowi bazę i tło dla innych roślin, jest miejscem spotkań i zabaw dzieci. Dlatego też staramy się by był piękny, soczyście zielony miękki i równy. Niejednokrotnie jednak, mimo starannych zabiegów pielęgnacyjnych, trawnik ulega uszkodzeniu.

Trawa renowacyjna opinie

Niezależnie czy ubytki są spowodowane nadmierną eksploatacją, nieodpowiednią pielęgnacją, szkodnikami, czy po prostu niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, trzeba je uzupełnić. Służą do tego mieszanki traw renowacyjnych, które w krótkim czasie regenerują nieestetyczne plamy. Do ich produkcji używa się najczęściej nasion kostrzewy czerwonej, życicy trwałej oraz rajgrasu angielskiego. Charakteryzują się one szybkim wzrostem oraz niedużymi wymaganiami glebowymi.

Trawy renowacyjne

Trawa renowacyjna jak siać

Trawy regeneracyjne znajdują się w asortymencie większości produktów: Kalnas proponuje trawę RENO w różnej gramaturze (od 0,5kg do aż 25kg), Rolimpex, czyli popularne Trawy z Iławy także ma w swoim portfolio Trawę Renowacyjną. Z traw zagranicznych można wskazać Barenbrug Quick Repair. Na szczególną uwagę zasługuje trawa renowacyjna samozagęszczająca marki Substral. Szybko zadarniania wolne powierzchnie i ubytki na trawniku. Tworzy zwartą, gęstą i bujną darń. Zapewnia wysoką odporność trawnika na deptanie i intensywne użytkowanie, intensywny wzrost i ciągłe „odmładzanie” się trawnika. Tworzy naturalną barierę dla mchu i chwastów na trawniku. Bardziej odporna na przemarzanie — trawnik lepiej przetrzyma zimę. Można kosić trawę znacznie niżej — nisko międzywęźla.

Występuje w trzech gramaturach:

  • 1kg,
  • 3kg
  • oraz 5kg.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl