Producenci
Kontakt

  22 793 09 59 (Pn.-Pt. 8:00 do 16:00)

        sklep@zielonomi24.pl

Sonda
Jakich produktów szukasz w naszym sklepie?

Nasiona trawy na miejsca zacienione.

Trawy na miejsca zacienione

Nie wszystkie rośliny dobrze rosną w miejscach zacienionych. Dotyczy to również traw. Trawa rośnie zdecydowanie gorzej pod wysokim drzewami, w parkach, czy też na trawnikach położonych od strony północnej.

Trawnik uznawany jest za wizytówkę ogrodu, stanowi tło i podstawę dla reszty roślin, jest miejscem spędzania czasu i zabaw dzieci. Warto więc zadbać, aby również w tych trudniejszych miejscach pięknie się prezentował. Dlatego też na tereny zacienione przeznaczone są specjalne mieszanki. Zawierają one nasiona traw, które dobrze radzą sobie z niedoborem słońca. Są to mieszanki wolno rosnące, wymagające rzadszego koszenia, dzięki czemu trawa ma więcej czasu, by osiągnąć odpowiednią barwę. W ich składzie przeważają rozmaite kostrzewy, a także wiechlina i życica trwała. Odpowiednia proporcja tych gatunków gwarantuje estetyczną, zwartą, soczyście zieloną murawę.

Trawa na tereny zacienione

Mieszanki do miejsc zacienionych, oprócz mniejszych wymagań świetlnych, charakteryzują się także mniejszym zapotrzebowaniem wody. Zwłaszcza że na terenach z ograniczonym nasłonecznieniem jest zdecydowanie niższe parowanie wody, a ograniczony kontakt z promieniami słonecznymi sprawia, że źdźbła wolniej tracą wodę. Mimo wielu niedogodności trawnik jest więc bardzo efektowny i tworzy miękki zielony dywan.

Najlepsza trawa na miejsca zacienione

W ofercie naszego sklepu znajdziecie mieszanki na tereny zacienione czołowych polskich producentów mieszanek nasion traw:

  1. Kalnas — trawa Dark,
  2. Rolimex-Trawy z Iławy — mieszanka ogrodowa

Oraz zagranicznych:

  1. Barenbrug — Shadow Gazon.

W każdym przypadku trawa występuje w różnych gramaturach, tak, by dobrać ilość optymalnie do swoich potrzeb. Trawa na zacienione miejsca opinie ma dobre.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl