Producenci
Sonda
Jakich produktów szukasz w naszym sklepie?
Trawa Sahara sklep online

Trawa do siania Sahara

Coraz cieplejsze lata, skąpe opady deszczu oraz niejednokrotnie brak czasu skłaniają nas do zastanowienia się, jaką mieszankę traw wybrać na przydomowy trawnik? Chcemy, żeby było pięknie i zielono niezależnie od pogody. Dlatego też większym zainteresowaniem cieszą mieszanki nasion traw typu Sahara, przeznaczone na tereny słoneczne. Ze względu na dłuższy system korzeniowy trawy Sahara (nawet 50 cm) charakteryzują się zwiększoną odpornością na niedobory wody. Dzięki temu mogą "głębiej sięgnąć po wodę" Nie należy jednak traktować tych traw jako całkowicie odpornych na suszę — brak wody i wysokie temperatury przez kilka dni. Jeżeli podłoże będzie suche na głębokości ok 40cm, to również trawy odporne na niekorzystne warunki wodne zaczną podsychać. Najlepiej rosną w glebach lekkich, przepuszczalnych, z dużym udziałem piasku.

Jak przygotować teren pod wysiew trawy Sahara?

Przed przystąpieniem do siewu trawy należy:

 • usunąć chwasty,
 • starą darń i
 • kamienie.

Następnie powierzchnię wyrównać grabiami. Podłoże można użyźnić nawozem przeznaczonym do siewu trawników. Warto również nawieźć świeżej ziemi przeznaczonej do zakładania trawników. Podkreślić należy, żeby było to podłoże z bezpiecznego źródła, pozbawione patogenów oraz chwastów. Na powierzchnie 100 m kw. należy wysiać 2-3 kg nasion. Odważoną porcję nasion podzielić na połowę i wysiać dwukrotnie na krzyż. Można to zrobić również za pomocą siewnika do trawy i nawozów. Sianie za pomocą siewnika jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne i równomierne. Następnie za pomocą wału kolczatki lub grabi przemieszać nasiona z glebą na głębokość 0,5-1 cm. Następnie powierzchnię należy ubić wałem gładkim lub deską.

Trawa Sahara jak długo wschodzi?

Do momentu wschodu trawy Sahara (ok. 3 tyg.) utrzymywać powierzchnie gleby w stanie wilgotnym. Często zraszając — w przypadku wystąpienia bardzo wysokich temperatur nawet kilka razy dziennie. Ważne jest również, by nowo wysianego trawnik nie zalewać, gdyż nasiona mogą spływać w jedno miejsce i w efekcie nierówno wykiełkować. Istniejący już trawnik należy natomiast podlewać wcześnie rano lub późnym wieczorem.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych na tak przygotowanym podłożu trawa powinna kiełkować po ok. siedmiu dniach.

Wśród traw typu Sahara na szczególne wyróżnienie zasługuje mieszanka Kaliskiej Centrali Nasienne KALNAS. Trawa Sahara marki Kalnas występuje w kilku gramaturach, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować ja do swoich potrzeb:

 1. 0,5kg,
 2. 0,9kg,
 3. 2kg,
 4. 5kg,
 5. 10kg
 6. oraz aż 25kg.

Trawa sahara Barenbrug

Z traw zagranicznych marek odpornych na suszę proponujemy Barenbrug Dry&Strong. Najważniejszym składnikiem tej mieszanki jest kostrzewa trzcinowata, która wyróżnia się bardzo rozbudowanym i sięgającym nawet do 60 cm w głąb podłoża systemem korzeniowym.

Dzięki temu może pobierać wodę z głębszych warstw gleby, a dodatkowo magazynować substancje odżywcze, które będzie zużywać w trakcie suszy. Nasiona mieszanki Dry and Strong w 50% są otoczkowane – zostały pokryte mieszanką substancji odżywczych oraz składników, które redukują stres wśród kiełkujących roślin. Otoczka pozwala na szybsze i zdrowsze kiełkowanie traw. Specjalny kolor otoczki odstrasza ptaki.

Barenbrug Dry&Strong zastąpiło wcześniej istniejącą mieszankę o nazwie Watersaver i występuje w trzech podstawowych gramaturach:

 1. 1kg,
 2. 5kg
 3. oraz 15kg.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl