Producenci
Kontakt

  22 793 09 59 (Pn.-Pt. 8:00 do 16:00)

        sklep@zielonomi24.pl

Sonda
Jakich produktów szukasz w naszym sklepie?

Łąka kwietna nasiona.

Nasiona traw łąka kwietna

Ostatnimi czasy coraz bardziej widoczny jest trend powrotu do natury. Chętniej sadzimy drzewa i krzewy owocowe, coraz popularniejsze stają się przydomowe warzywniki.

Z drugiej strony nie mamy zbyt wiele czasu na opiekę nad ogrodem, a zwłaszcza trawnikiem, który, choć piękny jest dość pracochłonny. Wymaga częstego koszenia, nawożenia oraz podlewania. Z uwagi na powyższe chętniej sięgamy po mieszanki trawnikowe typu ŁĄKA KWIATOWA. Są one bardzo przyjazne środowisku, wabią pożyteczne owady (pszczoły, motyle czy trzmiele), stanowią schronienie dla małych zwierząt oraz ptaków, magazynują wodę. Jednocześnie oszczędzają czas i pieniądze — nie trzeba ich stale kosić, nawozić i podlewać.

Jak założyć łąkę?

Przed wysiewem teren powinien być także odpowiednio przekopany i oczyszczony. Nasiona łąkowe lepiej rosną na glebach suchych i niezbyt urodzajnych, warto więc wymieszać podłoże z piaskiem. Nasiona wysiewamy na krzyż, najlepiej w okresie od połowy kwietnia do lipca. Nie trzeba przykrywać ich ziemia, ale warto udeptać lub zwałować. Jeżeli chcemy wzbogacić gotową mieszankę nasionami kwiatów polnych (np. firmy Legutko: Mieszanka roślin o pachnących kwiatach, Mieszanka kwiatów miododajnych, Mieszanka kwiatów na ostatnią chwilę), warto wysiać je najpierw, a następnie po ich wykiełkowaniu wysiać mieszankę łąkową. Trawy rosną szybciej, są bardziej ekspansywne i mogą utrudnić kiełkowanie nasion kwiatów. Nasiona kwiatów warto uzupełniać co 2 lata.

Łąka kwietna nasiona wieloletnie

Wśród producentów mieszanek łąkowych warto wymienić firmę Rolimpex, która w swojej ofercie ma aż dwie linie tego typu traw. W linii premium Graminex jest to mieszanka Flowering Mix. W linii standard Łąka Kwietna w gramaturze 1kg oraz 4kg. Jest to mieszanka nasion traw i kwiatów miododajnych, przyjazna pszczołom, łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl