Producenci
Kontakt

  22 793 09 59 (Pn.-Pt. 8:00 do 16:00)

        sklep@zielonomi24.pl

Sonda
Jakich produktów szukasz w naszym sklepie?

Nawóz długo działający

Nawóz długo działający.

Nawóz długodziałający

Współcześni ogrodnicy wiedzą, jak ważne jest nawożenie roślin. Odpowiednio odżywione pięknie rosną, mają zdrowe, dorodne liście, bujnie kwitną, dają bogatsze plony, są też bardziej odporne na działanie szkodników, chorób czy też niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Nawozy długo działający osmocote dobieramy przede wszystkim pod kątem wymagań roślin, ale coraz większe znaczenie ma wygoda ich stosowania. Niejednokrotnie chcemy mieć piękny ogród, ale nie mamy wystarczająco dużo czasu na właściwą pielęgnację ani też odpowiedniej wiedzy w zakresie stosowania odżywek dla roślin. W takich sytuacjach pamiętajmy o nawozach o przedłużonym działaniutrzy oraz nawet sześciomiesięczne. Nawozy te są droższe od nawozów krótkoterminowych, ale nie musimy ich często stosować. Ponadto w przypadku nawozów długodziałajacych rośliny efektywniej wykorzystują wyzwalane minerały — przyswajalność wynosi nawet ponad 80% (w przypadku "zwykłych" nawozów tylko ok. 40%). Powolne uwalnianie się substancji pokarmowych minimalizuje także ryzyko przenawożenia i "spalenia" roślin. Te nawozy są po prostu bezpieczne dla naszych roślin. W efekcie oszczędzają nie tylko nasz czas, ale także pieniądze.

Dlaczego nawozy długodziałajace są takie dobre?

Wynika to z ich specjalistycznej budowy. Są to odpowiednio skonstruowane otoczkowane granulaty, które pod wpływam warunków atmosferycznych powoli rozpuszczają się dostarczając stopniowo do gleby substancje odżywcze.
Wśród nawozów długodziałajacych na pierwszy plan wysuwają się nawozy działające aż 6 miesięcy. Tego typu nawozy ma w swojej ofercie marka Substral oraz Compo. Substral Osmocote te nawozy, które stosujemy tylko raz w sezonie wiosenno-letnim, działają aż pół roku. Wśród nich można wskazać nawozy Osmocote do trawnika, do ogrodu (uniwersalny) oraz nawóz długo działający do iglaków (i innych roślin kwaśnolubnych. Wszystkie mają szeroką gamę pojemności (1,5kg, 5kg, 10kg oraz 15kg), tak by można było dopasować je do swoich potrzeb. Ponadto w ofercie Substrala znajdują się nawozy Osmocote 300g dedykowane dla roślin balkonowych, domowych, róż i rododendronów.
Nawozy sześciomiesięczne Compo przeznaczone są do roślin iglastych i innych kwaśnolubnych, do ogrodu (uniwersalny), do drzew i krzewów oraz do róż. Występują w wygodnych opakowaniach 1kg.

Nawóz długodziałający 3 miesięczny

Dobrym rozwiązaniem wśród nawozów długodziałajacych są nawozy trzymiesięczne — łączą wygodę i bezpieczeństwo stosowania i niższą cenę. Wśród nich warto wskazać:
  • nawozy Substral 100dni do trawnika,
  • do ogrodu,
  • do roślin iglastych,
  • nawozy Vila do trawników
  • oraz do iglaków,
  • Compo do traw ozdobnych, do trawników, dwufunkcyjny do roślin balkonowych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl